Zegarki Festina - zegarki męskie i damskie

Zegarki Festina

Firma zegarmistrzowska Festina została założona w 1902 roku w La Chaux de Fonds w Szwajcarii. Markę zegarków Festina charakteryzuje precyzja i wysoka jakość. Skąd nazwa firmy? Jej pochodzenia można doszukać się w języku łacińskim. Znane przysłowie "festina lente" można przetłumaczyć jako "spiesz się powoli". Dzięki temu ścisłemu związkowi napis Festina można znaleźć nawet na najstarszych zegarkach. Image marki jest bardzo mocno wspierane sponsoringiem, szczególnie widocznym w sporcie.

Liczba produktów w tej kategorii: 408
Sortowanie / filtrowanie

Krótka historia zegarków Festina

Wszystko zaczęło się w 1902 roku w La Chaux de Fonds w Szwajcarii. Mimo, że marka często zmieniała właściciela, to nie zaważyło na jej sukcesie, ponieważ obroniła się doskonałą szwajcarską jakością wykonania. Festina w języku łacińskim oznacza pośpiech, czym nawiązuje do nowoczesnego wnętrza urządzeń. Marka słynie z doskonałego stosunku jakości do ceny. Swego czasu powstało nawet motto Festiny, które brzmi: "Wysoka jakość zegarka za dobrą cenę", a jego autorem był Miguel Rodriguez - założyciel Festina Group, w skład której wchodzą inne firmy światowej renomy, między innymi: Lotus, Calypso, Candino, Jaguar czy Perelet.

Markę tę kojarzymy przede wszystkim z wyścigami kolarskimi a dokładniej jako "oficjalny pomiar czasu" na najbardziej prestiżowych zawodach kolarskich świata - Tour de France, Giro d'Italia, oraz w tym roku na Tour de Pologne.

Motto Festiny "Wysoka jakość zegarka za dobrą cenę" zostało wypracowane przez Miguela Rodriguez'a, ojca Festina Group, do której należą również światowe marki, jak Lotus, Calypso oraz szwajcarski Candino i Jaguar.

Festina Lotus S.A. należy nie tylko do wiodących firm w Hiszpanii, posiada również swoje oddziały w 65 krajach na całym świecie. Festina uważana jest za najszybciej rozwijającą się markę w branży zegarmistrzowskiej.

We Francji i Włoszech Festina i Lotus na przemian są w pierwszej piątce sprzedaży zegarków naręcznych. W Polsce czy też Niemczech, zaliczana jest do 10 najbardziej znanych marek.

Co warto wiedzieć o zegarkach Festina?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na przywiązanie marki do sportu. Mimo, że czasomierze swoim wyglądem nie przypominają typowo sportowych zegarków, inspiracja aktywnym trybem życia jest wyraźnie widoczna. W asortymencie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego znaleźć można również czasomierze o bardziej casualowym lub eleganckim charakterze. Mimo ogromnej różnorodności, zegarki Festina łączy doskonała jakość, wyszukana stylistyka i bogate wnętrze.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, marka charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, zatem wśród wielu czasomierzy znaleźć można model idealny, rozpiętość cenowa jest bowiem różnorodna. Najtańsze modele można kupić już za niewiele ponad 300 zł.

Decydując się na zakup zegarków Festina warto zwrócić uwagę na doskonały stosunek jakości do ceny. Za niewielkie pieniądze można bowiem kupić czasomierz o rewelacyjnej jakości. W naszym sklepie Minuta.pl oferujemy najpopularniejsze kolekcje zegarków tej marki. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 21 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Oryginalne produkty i gwarancja. Profesjonalne doradztwo.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 16:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×