• Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- SOB. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×
Sortowanie / filtrowanie
Zegarki damskie LIP

Zegarki damskie LIP

LIP to jedna z najważniejszych i największych francuskich marek. Jej produkty są doceniane przez klientów na całym świecie. Za sukcesem marki stoi nie tylko długa historia, która sięga połowy XIX wieku, ale również dbałość o wysoką jakość, perfekcja wykonania i przystępne ceny. Nic dziwnego, że zegarki damskie LIP stały się jedną z ciekawszych propozycji dla kobiet poszukujących interesujących dodatków o niebanalnym designie.

Liczba produktów w tej kategorii: 27

Historia rodziny Lipmann

Kiedy wspominamy o 150 latach historii, sięgamy do 1867 roku, kiedy Ernest Lipmann założył manufakturę zegarków Comptoir Lipmann w Besançon, ale tradycje rzemieślnicze tej rodziny sięgają aż do przełomu XVIII i XIX wieku, kiedy kunszt zegarmistrzowski doskonalił Emmanuel Lipmann. Utalentowany zegarmistrz został poproszony o stworzenie zegarka, który mieszkańcy regionu podarowali Napoleonowi Bonaparte. Talent zegarmistrzowski odziedziczyli synowie i wnuki Emmanuela, którzy powołali do życia najważniejszą francuską manufakturę zegarkową. Znana nam nazwa LIP pojawiła się w 1896 roku i nawiązywała do trzech pierwszych liter nazwiska założyciela. Był to również moment, w którym nastąpił intensywny wzrost znaczenia marki. Kilka lat później, we współpracy z Marią Skłodowska-Curie zaproponowali pierwsze zegraki o podświetlanych tarczach i wskazówkach. Jak później się okazało, rod nie był najlepszym wyborem, ale faktycznie w tamtych latach była to znacząca innowacja. Dziś podświetlenie w zegarkach jest już jedną z najważniejszych funkcji. Ważną datą dla marki był 1907 rok, kiedy rozpoczęła produkcję zegarków, które powstawały od początku do końca w jednej fabryce. Kilka lat później zaplanowali szeroko zakrojone kampanie reklamowe, a zegarki sprzedawały się w tysiącach. Co ciekawe, LIP była jedną z pierwszych firm, które wprowadziły dla pracowników płatne urlopy. Nic nie zapowiadało zbliżającej się katastrofy, która zablokowała markę na kolejne lata. Mowa o rewolucji kwarcowej, która pogrążyła wiele manufaktur - LIP musiało zmierzyć się z tym problem. Nastąpiły trudne lata, które doprowadziły do częstych zmian właścicieli. W 1990 roku markę kupił Jean-Claude Sensemat. Biznesmen dostrzegł w niej potencjał. Zegarki LIP znalazły się na nadgarstkach największych osobistości świata, między innymi Billa Clintona, Winstona Churchilla i Dwighta Eisenhowera.

Jakość i design

Jakie są zegarki damskie LIP? Przede wszystkim są doskonałym przykładem na ponadczasowy desig, ale marka ma do zaoferowania również awangardowe propozycje, które potrafią zaskoczyć kreatywnym podejściem do projektowania. W ofercie znajdziecie zegarki eleganckie, codzienne, a także kilka sportowych modeli o wyjątkowych funkcjach. Zegarki damskie LIP to wszechstronna oferta, w której odnajdą się kobiety o różnych potrzebach. Czasomierze łączy wysoka jakość, doskonałe materiały, nienaganna estetyka i przystępne ceny.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 18 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.