Zegarki Mathey-Tissot - zegarki męskie i damskie

Zegarki Mathey-Tissot

W cieniu wielkich i znanych nazwisk szwajcarskiego zegarmistrzostwa czai się niezależny producent wysokiej jakości zegarków, firma z długą historią i monumentalnym dziedzictwem - Mathey-Tissot.

Liczba produktów w tej kategorii: 44
Sortowanie / filtrowanie

Marka znana jest obecnie z wyjątkowo atrakcyjnych projektów, gdzie oprócz kultowej jakości spod znaku Swiss Made, wyraźnie uwidacznia się świetny design projektów realizowanych przez szwajcarskich projektantów, które niejednokrotnie potrafią zaskakiwać znawców zegarkowego rynku. Firma zarysowała się w historii zegarmistrzostwa jako dostawca współpracujący z najbardziej prestiżowymi markami zegarkowego rynku i słynie z naprawdę kultowych projektów, które do dzisiaj stanowią dla kolekcjonerów niesamowitą atrakcję.

W 1886 roku Edmond Mathey-Tissot założył swoją zegarmistrzowską manufakturę w wiosce Les Ponts de Martel w pięknej dolinie w pobliżu centrum szwajcarskiej Jury. Specjalizując się początkowo w zegarkach kieszonkowych szybko zyskał niesamowite uznanie, prawdziwa sława nadeszła jednak wtedy, kiedy firma zaczęła specjalizować się w produkcji chronografów, rozpoczął się wówczas potok licznych nagród i wyróżnień, chronografy Mathey-Tissot doceniano na całym świecie za doskonałą jakość i pomysłowość wykonania.

W 1914 roku Mathey-Tissot wziął udział w konkursie “Kew Observatory”, gdzie dostarczył sześć zegarków z chronografem, wszystkie z pomiarem czasu w ułamkach sekundy. Wszystkie sześć zegarków otrzymało ocenę „Klasy A” z wyróżnieniem „Wyjątkowo dobry”, a jeden z zegarków ustanowił rekord, którego nigdy wcześniej nie udało się osiągnąć.

Jednym z charakterystycznych wydarzeń w latach 1969 i 1970 był zakup kilkudziesięciu spersonalizowanych zegarków Mathey-Tissot przez Elvisa Presleya. Zegarki te zostały przekazane rodzinie, przyjaciołom oraz personelowi w celu identyfikowania użytkowników jako tych, którzy mają uprzywilejowane prawo dostępu do koncertów i tras Presleya. Do dzisiaj zegarki te są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów.

Przyglądając się kolekcjonerskim aukcjom szybko można się zorientować, iż jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli Mathey-Tissot jest model Liberty, zegarek, w którym ultra-drobny mechanizm zamontowany jest wewnątrz monety, którą podzielono na dwie części. Podobne projekty były realizowane przez kilka znakomitych firm zegarmistrzowskich, jednak monetarne zegarki Mathey-Tissot były doceniane ze swoją jakość i niezawodności.

Projekty producenta z Les Ponts de Martel znalazły uznanie wśród topowych reprezentantów zegarmistrzowskiego fachu. Firma Mathey-Tissot niejednokrotnie dostarczała te projekty kultowym zegarkowym markom. Model Type XX, lub Type 20, jak określono go w zleceniu francuskiego Ministerstwa Obrony dla Bregueta, to precyzyjny zegarek przeznaczony dla pilotów. Mathey-Tissot dostarczał ten model również innym uznanym markom, a w aktualnej reedycji, tak jak we wczesnych egzemplarzach z lat 40. i 50., na tarczy ponownie widnieje logo Mathey-Tissot.

Oferta Mathey-Tissot obejmuje zegarki w czterech podstawowych kategoriach — Classic, Sports, Fashion i Gold. Zegarki Classic napędzane są mechanizmami kwarcowymi Ronda, dostępne są również automaty z mechanizmem IT 10 oraz kalibrem Valswiss Automatic BSR-02. W kategorii Sport znajdują się zegarki nurkowe i modele przeznaczone dla aktywności sportowych z mechanizmami kwarcowymi Ronda, jak i wykorzystujące mechanizm Valjoux 7750. Zegarki Fashion kierowane są do młodych osób i oparte są na mechanizmach kwarcowych. Najbardziej kultowymi modelami dostępnymi obecnie w ofercie są cieszące się wielką popularnością zegarki Cyrus, Evasion, Type 21, Tarta oraz oddające hołd założycielowi firmy kolekcje Edmond.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 21 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Oryginalne produkty i gwarancja. Profesjonalne doradztwo.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 16:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×